Nabízíme celé spektrum nástrojů a řešení pro poskytovatele internetových služeb (ISP). Jsme vám schopni pomoci nejen se zabezpečením provozu, ale i s vybudováním celé síťové infrastruktury. V neposlední řadě jsme společně s ISP schopni navrhovat služby a řešení pro koncové zákazníky, a to formou přímých dodávek nebo formou společných projektů.

V oblasti ISP provádíme především:

 • Zabezpečení přístupových sítí proti vnějším útokům
 • Projekty Data Retention splnění legislativních požadavků dle vyhlášky č. 357/2012 Sb. (Vyhláška o uchovávání, předávání a likvidaci provozních a lokalizačních údajů)
 • Zajišťujeme bezpečné oddělení provozu od účastníků na síti
 • Vybereme, dodáme a zprovozníme ASBR (Autonomous System Border Router)
 • Vytvoříme a zpoplatníme pro vás otevřené Wi-Fi hotspoty
 • Navrhneme komplexní řešení služeb Metro/Regional Core od DWDM přes IP MPLS
 • Navrhneme a realizujeme kompletní infrastrukturu Ethernetu

Našim zákazníkům, kteří patří do oblasti ISP (Internet Service Provider), dokážeme spolehlivě zabezpečit jejich provoz či dodat kvalitní příslušenství. Neprodáváme však jen produkt, staráme se také o nonstop dohled a technickou podporu sítě. Jsme schopni navrhnout a realizovat také profesionální řešení pro NAT (Carrier Grade NAT – NAT 44 nebo NAT 64). Postaráme se o váš klidný spánek spolehlivým zabezpečením přístupových sítí proti útokům z vnějšku. Jsme taktéž specialisté na komplexní monitoring sítí a pomůžeme vám naplnit legislativní požadavky dle vyhlášky č. 357/2012 Sb. (vyhláška o uchovávání, předávání a likvidaci provozních a lokalizačních údajů).

Patříte k poskytovatelům internetových služeb a chcete svým klientům zajistit bezpečný a bezproblémový pohyb na síti? Pak určitě víte, jak důležité je plánovat dlouho dopředu a zároveň flexibilně reagovat na proměny trhu a internetové technologie samotné. Jako specialisté na ICT zabezpečení a síťové technologie všech úrovní vám v tomto nelehkém boji rádi pomůžeme. Naše řešení stavíme na zkušenostmi důkladně prověřených řešeních firem Juniper Networks, Radware a Flowmon Networks.

Jsme schopni navrhnout a vybudovat komplexní infrastrukturu Ethernetu a Wi-Fi přístupové sítě. Zároveň také ihned zajistíme jejich bezpečnost proti vnějším útokům. Díky bezpečnému oddělení síťového provozu od jednotlivých uživatelů eliminujeme nebezpečí hrozící z této strany, bezpečnost právem patří (spolu s vysokou rychlostí a dostupností) k současným trendům na síti. Dále vám nabízíme tvorbu a zpoplatnění vlastních Wi-Fi hotspotů pro zákazníky, hosty či zaměstnance vaší firmy.

Patříte k zákazníkům s vyššími nároky a méně běžnými požadavky? Žádný problém, zvládneme dodat také řešení pro některé pokročilejší – i když dnes stále častěji vyhledávané – služby:

 • Zajistíme Security Gateway pro sítě LTE
 • Dodáme ASBR (Autonomous System Border Router)
 • Zajistíme profesionální řešení pro NAT (Network Adress Translation)
 • Provedeme kompletní efektivní řešení EDGE
 • Zvládneme i vysoce škálovatelné Carrier Ethernet
 • Sestavíme pro Vaše zákazníky opravdové Backhaul Networks

Nedílnou součástí našich služeb je i profesionální školení a neustálá podpora, která je určena jak méně pokročilým zákazníkům, tak i zkušeným expertům v oblasti poskytování internetového připojení. Každému řešení předchází pečlivá komunikace se zákazníkem, abychom naprosto přesně pochopili jeho potřeby.

Reference

Se společností ComSource nás pojí dlouhodobá kvalitní spolupráce v oblasti správy IT infrastruktury. Zároveň rádi spolupracujeme při dalším plánování a rozvoji.

Mgr. Petr Pavlas, Vedoucí UIT SOS, Biologické Centrum AV ČR v.v.i.