Není žádná novinka, že vzdálenost již mnohdy nemusí při práci hrát žádnou roli. Díky technologii ICT můžete pracovat prakticky odkudkoliv. Se vzdáleným přístupem máte navíc ihned k dispozici data a aplikace, které potřebujete. Jedna věc je ovšem připojit se během dovolené ke svému domácímu počítači, něco jiného umožnit zaměstnancům velké firmy připojit se efektivně k interním zdrojům. V druhém případě budou patrně mnohem větší nároky kladeny na data management a bezpečnost celého procesu.

Vzdálený přístup k síti je velkou výhodou zvláště pro ty z vás, kteří z pracovních důvodů hodně cestují. Jediné, co si musíte vzít s sebou, bude notebook s připojením na internet. Vzdálené připojení je ovšem výhodné také v jiných případech. Firma například potřebuje z určitého důvodu zpřístupnit určitý okruh dat svým zaměstnancům i v době, kdy budou mimo přístup k interním počítačům. To může být případ třeba velkých bank a dalších institucí, které díky technologii vzdáleného přístupu mohou tento problém snadno vyřešit. Hlavním důvodem, proč je dnes nucena otázku vzdáleného přístupu řešit většina firem, je narůstající mobilita pracovní síly a nutnost týmové práce v reálném čase.

Dnes existuje poměrně velké množství nástrojů a aplikací, díky kterým získáte možnost vzdáleného přístupu. My své řešení stavíme na Pulse Secure, VPN (Virtual Private Network) bráně, umožňující bezpečné a rychlé připojení více počítačů ke vzdálenému bodu. Všechna přivátní propojení využívají šifrovaný přenos dat. Každý váš paket tak bude v bezpečí a bez příslušných klíčů jej nebude možno dešifrovat. Poskytujeme také službu MDM (Mobile Device Management), která umožňuje využít mobilní zařízení k přístupu k firemní síti.

Výhody řešení vzdáleného přístupu:

  • Dokáže efektivně překlenout libovolné vzdálenosti
  • Spolehlivá bezpečnost provozu díky šifrování
  • Výhody vyplývající z technologie VPN - možnosti využívat všechny prostředky lokální sítě stejně jako každý uživatel této LAN
  • Pružná komunikace a sdílení dat mezi členy vašeho týmu nebo pracoviště

V každém případě jde o způsob využívání sítě, který bude patrně stále běžnější. Současný trend postupného přechodu ze statické kancelářské práce na dynamičtější a mobilnější práci, méně vázanou na konkrétní místo to jen potvrzuje.