Nabízíme komplexní služby v oblasti návrhu, realizace, správy, monitoringu a servisu síťové infrastruktury. Specializujeme se na dodávky a projektování sítí LAN, SAN i WAN. K budování síťové architektury používáme osvědčené aktivní prvky od společnosti Juniper Networks, s nimiž máme dlouholeté zkušenosti. Dokážeme vám pomoci jak s vybudováním a údržbou běžné firemní sítě, tak i s realizací sítě SAN s vysokou dostupností, propustností a náročným provozem. Jsme schopni zajistit vzájemnou synchronizaci a bezproblémový chod geograficky vzdálených datových center.

Spolehlivě a bezpečně fungující počítačová síť se dnes stává bez přehánění jednou ze základních lidských potřeb. Těžko bychom také asi hledali firmu či organizaci, schopnou fungovat bez vlastní podnikové síťové sítě či alespoň kvalitního přístupu na internet. Na dnešní síťové infrastruktury jsou navíc kladeny další nároky – musí být rychlejší, flexibilnější a adaptabilnější než kdy dřív. S frekventovanějším využíváním mobilních zařízení vzrostla také důležitost přizpůsobitelné konektivity a bezpečnosti. Více možností síťové technologie ovšem znamená nutnost dobře si zvolit strategii budování vlastní infrastruktury.

V ComSource se specializujeme na návrh, realizaci, správu a analýzu sítí:

  • LAN – Local Area Network. Místní sítě slouží ke snadnému sdílení, pokrývají malé geografické území a nejrozšířenější technologií je zde dnes Ethernet či Wi-Fi (WLAN)
  • SAN – Jedná se o tzv. Storage Area Network, která slouží k připojení externích zařízení k serverům a je oddělena od místní sítě LAN
  • WAN – Wide Area Network, tedy geograficky rozsáhlá síť, která vzájemně spojuje jednotlivé sítě LAN. Často je budována i pro soukromé účely, například pro propojování vzdálených datových center

Jednoznačnou prioritou je pro nás bezpečný a spolehlivý provoz na síti. Jistě víte, že i krátkodobé výpadky mohou být velice nepříjemné, často vedou k vysokým ztrátám financí i firemní prestiže. Díky našim ověřeným síťovým řešením i nepřetržitému monitoringu infrastruktury v reálném čase se již nebudete muset takových hrozeb obávat.