Webový aplikační firewall je velice užitečný nástroj. Zabraní totiž útokům na vaši síť ještě předtím, než zasáhnou vaše webové aplikace. Tímto způsobem významně zvyšuje celkovou úroveň ICT zabezpečení. Navíc umožňuje monitoring a analýzu HTTP provozu v reálném čase. WAF vám doporučujeme použít všude tam, kde jsou běžné firewallové pakety či IDS/IPS nedostačující a vy potřebujete účinnější ochranu aplikací. Pokud je součástí vašeho řešení pravidelný provoz kritických aplikací, není nad čím váhat, webový aplikační firewall je v každém případě správnou volbou.

Webové aplikace přinášejí kromě svých výhod a otevřenosti i řadu bezpečnostních rizik, která byste neměli podcenit. Díky své přístupnosti představují aplikace snadný terč pro útočníky, kterým navíc poskytují ideální přístupový bod k vašim cenným datovým zdrojům. Webový aplikační firewall (WAF) je výborným řešením, které dokáže detekovat nestandardní operace a uchránit tak aplikační vrstvu před případnými útoky.

Podporujeme růst produktivity, ziskovosti a redukci nákladů našich klientů. Proto s nimi sdílíme zkušenosti a dovednosti, které jsme získali během let práce na ICT projektech. Rozumíme dobře tomu, že ochrana vašich kritických aplikací je pro nerušený provoz vaší sítě naprosto nezbytná. Nejefektivnějším zabezpečením je vždy prevence a právě v této oblasti hraje webový aplikační firewall naprosto klíčovou roli.

Hlavní přínos technologie WAF:

  • Detekce a analýza bezpečnostních hrozeb
  • Potenciálně nebezpečné aktivity se vůbec nedostanou na vaše servery
  • Jednoduchá implementace - není potřeba vaše weby a aplikace nijak upravovat
  • Vysoká rychlost nasazení celé služby

Zabezpečení síťového provozu je dnes potřeba mít zajištěno na více úrovních zároveň. Již není možné spoléhat jen na jeden ochranný prvek. WAF je jedním z řešení, které vám rozhodně doporučujeme.