Především díky omezené kapacitě IPv4 adresního prostoru a zjednodušení správy LAN bývá hojně využíván překlad IP adres, který umožňuje přístup na internet více počítačům skrytým za jedinou IP adresou. Tento princip se nazývá Network Address Translation (NAT). NAT může být buď softwarového či hardwarového typu (router s NAT implementací apod.).

Princip NAT vám například umožní mít ve firmě jedinou veřejnou IP adresu a velké množství počítačů v lokální síti přitom může využívat připojení k internetu. Změna dat v procházejících datagramech zde bývá realizována například na směrovači či firewallu připojujícím lokální síť k internetu. Díky tomu může lokální síť používat libovolnou rozsah IP adres nezávislých na aktuálním poskytovateli internetového připojení.

Optimalizace využití IPv4 adresního prostoru pomocí NAT je žádanou službou. Využívat ji mohou jak poskytovatelé internetových služeb, tak mobilní operátoři, firmy a domácí sítě.

Hlavní výhody NAT:

  • Umožní optimalizovat využítí IPv4 adresního prostoru
  • Zjednodušuje správu vnítřní sítě
  • Jednoduchá implementace do stávající síťové infrastruktury
  • Zajistíme vám nepřetržitý servis a dohled nad vaší sítí

Díky aplikacím Junos Space od společnosti Juniper Networks vám můžeme nabídnout spolehlivé a bezpečné řešení překladu síťových adres. Pomůžeme vám s návrhem a implementací, stejně tak zajistíme rychlé řešení všech problémů.