Mobile Device Management vám pomůže podstatně vylepšit úroveň zabezpečení dat ve vaší firmě. Velmi populárním firemním benefitem se například v poslední době stala služba BYOD (Bring Your Own Device), umožňující používat zaměstnancům pro práci vlastní zařízení. Zároveň ovšem takový přístup představuje významné bezpečnostní riziko. Většina firem má totiž poté špatný přehled o dění na jejich síti. Rádi vám pomůžeme s návrhem, implementací a správou MDM do vaší firemní infrastruktury. Naše řešení stavíme na spolehlivé a moderní službě XenMobile od společnosti Citrix.

Integrace mobilních zařízení do firemní síťové infrastruktury je správným krokem k lepší pracovní flexibilitě i datové bezpečnosti. Mobile Device Management (MDM) je skvělým způsobem, jak integraci zvládnout efektivně a snadno. Novým fenoménem jsou takzvané Bring Your Own Device (BYOD), tedy soukromé telefony a tablety, které může zaměstnanec využívat jak pro soukromé, tak firemní účely. Nabízíme vám řadu nástrojů, díky kterým budou moci vaši zaměstnanci využívat vlastní koncová zařízení bezpečně a ve spojení s firemní infrastrukturou. Využíváme špičkové řešení společnosti Citrix, která patří mezi lídry na trhu s aplikacemi. V současnosti patří mezi pět nejlepších společností v oblasti mobility a dokáže zabezpečit v podstatě jakoukoliv aplikaci.

Pokud uvažujete nad implementací mobilních zařízení do síťové infrastruktury vaší firmy, je důležité si uvědomit, jaká bezpečnostní kritéria by měla splňovat. Klíčová je například možnost vzdáleného vymazávání, kterou určitě oceníte v případě ztráty mobilního zařízení. Veškerá data je poté možné na dálku vymazat, aby byla ochráněna před případným zneužitím. MDM vám také umožní rozlišovat a identifikovat jednotlivé uživatele, přednastavit a konfigurovat hesla, VPN a další služby.

Přehled hlavních výhod technologie MDM:

  • Centralizace správy mobilních zařízení
  • Zabezpečení přenosu dat mezi interní síťovou infrastrukturou a mobilními zařízeními
  • Umožňuje využití služby BYOD
  • Prevence ztráty firemních dat
  • Škálovatelnost mobilního nasazení

Využívání mobilních zařízení ve firmách bude jistě i nadále rostoucím trendem. MDM vám výrazně pomůže získat kontrolu nad firemními i soukromými mobily a zároveň zabezpečit data na své síti. S Mobile Device Management budete moci bezpečně a snadno využívat nejmodernějších mobilních technologií na trhu. Spokojeni tedy budete jak vy, tak vaši zaměstnanci.