Data Retention Policy označuje strategii, jakou vaše firma využívá pro ukládání informací o provozu na své síti. Archivace údajů a dat nemusí být jen nepříjemnou povinností, kterou vám ukládá zákon, ale může se stát také konkurenční výhodou. Archivované informace můžete dále třídit, vizualizovat, získávat z nich cenné statistiky o síťovém provozu apod. Rádi vám pomůžeme se zajištěním spolehlivé a funkční firemní politiky Data Retention, která bude vyhovovat jak zákonné normě, tak potřebám vašeho podnikání. Pro snadný a zároveň podrobný monitoring provozu využíváme moderní technologii FlowMon od společnosti Flowmon Networks.

Požadavky na shromažďování a archivaci údajů o provozu a lokalizaci (Data Retention) vycházely původně z normy Evropské unie z roku 2006. Ta byla sice v roce 2011 rozhodnutím Ústavního soudu ČR zrušena, nicméně o rok později opět zavedena novelou zákona 273/2012 Sb. Naše řešení Data Retention platné legislativě samozřejmě odpovídá, ale nabízí vám i přidanou hodnotu. Flowmon kolektory od společnosti FLowmon Networks představují velmi užitečnou službu, která vám pomůže získat z datového toku komplexní sady informací. Ty zahrnují například údaje o zdrojových IP, cílových IP, čas strávený na síti, objem využívaných dat a další.

Informace získané díky Flowmon můžete poté shromažďovat na interním či externím kolektoru pro pozdější analýzu. Implementace řešení Flowmon je snadná a nevyžaduje žádné zásahy do síťové infrastruktury, což jistě oceníte. Monitoring a sběr údajů na síti provádějí výkonné Flowmon sondy, které důkladně vyhodnocují každý paket zvlášť a poté vytvářejí podrobné statistiky. Získané informace jsou v neposlední řadě i cenným příspěvkem k zajištění síťové bezpečnosti. Podrobně vám totiž ukazují, kdo na síti komunikoval s kým, jak dlouho, kolik dat bylo během komunikace přeneseno a mnohem více.

Hlavní přínosy našeho řešení Data Retention:

  • Flowmon detekuje dění na síti a lze jej tak využít pro monitoring v reálném čase, reporting, troubleshooting či detekci anomálií
  • Bezproblémové splnění zákonných norem. Instalace nevyžaduje žádné zásahy do sítě
  • Implementace řešení Flowmon nezpomaluje síť
  • Řešení má minimální nároky na správu a zdroje
  • Získáte komplexní přehled o tom, co se na vaší síti děje, a to až na úroveň konkrétních komunikací

Díky svým nepřehlédnutelným přednostem si již technologie Flowmon právem získala mnoho spokojených zákazníků. S ukládáním a monitoringem údajů o síťovém provozu jsme již pomohli mnoha klientům, takže máme velké zkušenosti s přípravou řešení na míru různým poskytovatelům internetových služeb.